Czym są czakry i jak z nimi pracować?

czakry

Czakry to punkty energetyczne, które znajdują się w naszym ciele. Wyróżniamy siedem głównych czakr: czakra korony, czakra trzeciego oka, czakra gardła, czakra serca, czakra słoneczna, czakra sakralna i czakra podstawy. Każda z nich jest odpowiedzialna za konkretną funkcję w naszym ciele.

Kiedy czakra jest „zablokowana” to w naszym życiu pojawiają się różnego typu problemy, które to sygnalizują. Kryształy i kamienie pomagają wyrównać, zrównoważyć i pobudzić czakry do odpowiedniego działania. Dobrą informacją jest to, że jeśli interesuje Cię temat kryształów, to możesz sam sobie z tym poradzić. Jak już wiesz, kryształy mają moc leczniczą, więc przejdziemy do sedna.

Czakry są ułożone pionowo w naszym ciele i podstawową czakrą jest czakra podstawy, od niej też zaczniemy.

Jakie kryształy mogą być pomocne?

Czakra podstawy, kolor czerwony, kiedy jest zablokowana, to odczuwamy problemy z jelitami, kośćmi czy krwią. Jest również odpowiedzialna za poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Kryształy, które pomogą zwalczyć te problemy, to: obsydian, czarny turmalin, kwarc dymny, rubin, granat, jaspis czerwony.

Kolejną czakrą jest czakra sakralna, znajduje się tuż poniżej pępka. Ma kolor pomarańczowy i odpowiada za samopoczucie. Pracując z karneolem, kalcytem pomarańczowym i bursztynem możemy przywrócić do naszego życia radość, kreatywność i ciekawość świata.

Czakra słoneczna, która znajduje się tuż nad pępkiem i ma kolor żółty, odpowiada za podejmowanie decyzji. Kiedy zaczniesz pracować z tą czakrą, odzyskasz energię do działania, asertywność i pewność siebie. Kryształy, które ci w tym pomogą to cytryn, kalcyt żółty, piryt i tygrysie oko.

Czakra serca jak sama nazwa wskazuje, znajduje się pośrodku klatki piersiowej i ma kolor zielony. Odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, współczucie, samoakceptację. Kwarc różowy, malachit, awenturyn zielony, szmaragd pomogą to odblokować i polepszyć sferę miłości i relacji.

Teraz przejdziemy do czakry gardła. Jeśli masz problem z tarczycą, słuchem czy też problem z komunikacją i zrozumieniem, to warto pracować z agatem błękitnym, celestynem, angelitem. Kolor tych kryształów odpowiada kolorze tej czakry, czyli błękit.

Czakra trzeciego oka, znajduję się pośrodku czoła. Jest odpowiedzialna za depresję, chaos i cierpienie. Działanie kryształów pomaga w zrozumieniu, poczuciu wizji i perspektywy, polepsza naszą intuicję i zwiększa świadomość. Kryształy to lapis lazuli, kyanit, ametyst.

I nie mniej ważna czakra korony, znajduje się nad szczytem głowy i ma kolor fioletowy. Kryształy, które mają pozytywny wpływ to kryształ górski, czaroit, ale także ametyst. Powiązane problemy to częste bóle głowy, senne koszmary czy też problemy ze wzrokiem. Działanie kryształów pomaga w poprawie duchowości, myśleniu i rozumienia.

Podsumowanie

Praca z czakrami nie jest trudna. Jeśli nie mamy dużego problemu, to podczas medytacji możemy wziąć odpowiedni kryształ w dłoń i myśleć o kolorze, który jest powiązany z danym punktem energetycznym. Nadaj medytacji odpowiednią intencję i wyobrażaj, że problem znika, a ty się uzdrawiasz. To oczywiście tylko propozycja, zawsze można udać się do specjalisty i totalnie odmienić swoje życie.

Wszystko, co nas otacza to energia. Ty jesteś energią, kryształy to energia… jeśli mamy takie cuda natury, to nie bójmy się z tego korzystać. Nie ma sytuacji bez rozwiązania. W moim sklepie znajdziecie dużą różnorodność kryształów i wskazówki, jak z nimi pracować. Zapraszam.

2 thoughts on “Czym są czakry i jak z nimi pracować?

  1. Mogę nabyć te kryształy?

    1. Nie wszystkie kryształy są obecnie dostępne. Można to sprawdzić klikając w dany kryształ. Wszystkie dostępne minerały można kupić w naszym sklepie.

Dodaj komentarz